A hegyvidéki Uttarkhand államban emelt 27 méteres "ökohíd" a világon elsőként bambuszból, jutából és fűből készült - írta a helyi lapokra hivatkozva a BBC hírportálja. A Najnitalba, a forgalmas turistaközpontba vezető úton sok állatot gázoltak el. A szakemberek most kúszónövényeket és füvet ültetnek, hogy az állatokat a híd felé tereljék.
Az átkelő mindkét oldalára kamerákat helyeztek el, hogy figyelemmel kísérjék az állatok mozgását - közölte Csander Sekhar Josi, az állami erdőgazdaság képviselője a BBC-vel.
A híd turistalátványossággá vált, sokan állnak meg fotózni és szelfizni a közelében, az erdészek azonban abban bíznak, hogy hamarosan az állatokat is vonzani kezdi az építmény. "A sűrű erdőből elefántok, leopárdok, őzek és más nagyvadak tévednek erre, a sofőrök messziről észre veszik őket, lelassítanak, de kígyók, gyíkok, varánuszok vagy mókusok miatt alig fékez valaki" - mondta el egy szakember az Indian Expressz napilapnak.
A step in the right direction ! Canopy Bridge made by #Ramnagar Forest Division of #UttarakhandForestDepartment to provide a safe passage to arboreal #wildlife on Kaladhungi-Nainital highway !! @vivek4wild @kundan_ifs @rameshpandeyifs @SuPriyoBabul @hridayeshjoshi pic.twitter.com/8hhh7Pr0z2
— Vaibhav Singh,IFS (@VaibhavSinghIFS) 2020. november 27.